هبلکس بلالی

ویژگی بلوک اتوکلاوه شده (بلوک هبلکس )

بلوک هبلکس

ویژگی بلوک اتوکلاوه شده (بلوک هبلکس )

بلوک سبک بتنی هوادار اتوکلاو یا بتن هوادار اتوکلاوی : هردو نام یک محصول است که دانشمندان سوئدی اختراع کردند به جامع مهندسین معرفی کردند . این نوع بلوک در کشور های غربی با نام  وایتون – هبلکس سیپورکس ارئه میشود . و درحال حاضر بخش عمده ای از ساخت سازها با استفاده از این محصول انجام میگیرد . این محصول از اختلال و پخت مواد اولیه مانند اهک – سیلیس – پودرالومینیوم و غیره .... به وجود می اید و پس از آن دریافتند که اگر عمل اورنده این محصول با فشار و حرارت خیلی زیاد باشد محصول به دست امده مقاومت بالایی دارد و با توجه به وجود حباب های گازی این محصول در برابر صدا – سرما و گرما – حرارت و رطوبت عایق میشود . که در این مرحله با توجه به تغیر در روش ساخت به اسم AAC(Autoclaved Aerated Concrete)  نام گذاری شد .

ویژگی های بلوک اتوکلاو شده

یکی از مهمترین ویژگی های این محصول این است که تمام مواد  اولیه تشکیل دهنده این نوع بلوک در طبیعت موجود میباشد و پس از ازبین رفتن به چرخه طبیعت باز میگردد این نکته نشان میدهد که این محصول هیچ الایندگی  زیست محیطی ندارد .

مزیت های  فنی

وزن بسیار پایین – عایق بودن در برابر حرارت – عایق در برابر سرما – عایق  صوت -  مقاومت بالا در برابر زلزله  و غیره .... بخشی از مزایای بلوک هبلکس یا سیپورکس میباشد که در مصالح سنتی و قدیمی این مزایا بسیار کم و یا حتی شاید اصلا وجود نداشته باشد

مزیت های اجرایی

با توجه به ابعاد  این نوع بلوک سرعت اجرا تا 3 برابر مصالح دیگر است که باعث کاهش هزینه نیروی اجرایی میشود .  

جذب آب

با توجه به این امر که این نوع بلوک به صورت متخلخل تولید میشود باعث عدم جدب نم و رطوبت میشود

برچسب :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

آیا نیاز به کمک دارید؟

کارشناسان من همواره اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشند