هبلکس بلالی

aac چیست

بلوک هبلکس

aac چیست

aac چیست |Aac نوعی بتن متخلخل اتوکلاو شده است که در ابتدا در سوئد تولید شد و پس از آن به  کشور های پیشرفه ای همچون امریکا – المان و ایران راه یافت پس از آن کشور ها دیگر نیز شروع به تولید این نوع بتن کردند . بعضی از کشور ها همچون عراق این نوع بتن را از ایران وارد کشور خود میکنند البته اخیرآ در کشور عراق نیز تکنولوژی ساخت راه پیدا کرده و یک کارخانه در تدارکات تولید این نوع بتن میباشد . مزایای این نوع بتن بسیار زیاد میباشد که این مزایای خود به پیشرفت این محصول کمک بسیاری کرده است .

مزایی این نوع بتن عبارت است از :

وزن بسیار سبک – عایق – مقاوم در برابر زلزله – مقاوم در برابر رطوبت – مقاومت و استحکام بالا – مقاومت در برابر حرارت . از جمله مزایایی دیگر این نوع بتن میتوانید به سرعت اجرا بالا (به علت سایز بزرگتر به نسبت دیگر نوع بتن و بلوک) .

هزینه بتن aac

هزینه های ساخت سایز با aac و یا بتن سبک بسیار کمتر از مصالح دیگر است این کاهش هزینه به دلیل سرعن اجرا بالا که موجب کاهش هزینه های نیرو اجرا میشود . و همچنین قیمت تمام شده مصالح برای اجرا بسیار کمتر از بلوک سیمانی و یا اجر است . البته بعد از اجرا نیز باز هم کاهش هزینه دارد اما این کاهش ها در زمان سرما وگرما میباشد که از خروج انرژی جلوگیری میکند .و باعث میشود تا هزینه های که برای انرژی صرف میشود بسیار کاهش یابد در مجموعه بلوک aac بسیار در هزینه های صرفه جویی میکند .

عایق های aac چیست ؟

همانطور که گفته شد بلوک aac  دارای عایق میباشد این عایق های عبارت است از :

سرما و گرما – حرارت – رطوبت – موریانه و صدا میباشد که این بلوک ها را بسیار محبوب کرده است . عایق صوتی این بلوک ها برای این بلوک ها برابر با 30db  میباشد که در دیوار 20 این مقدار افزایش تقریبا دوبرابری دارد .    

برچسب :

اشتراک گذاری در :

آخرین نوشته ها

آیا نیاز به کمک دارید؟

کارشناسان من همواره اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشند