هبلکس بلالی

مزایای بلوک AAC

مقالات

 مزایای بلوک AAC

بسیار متنوع است و بستگی به شرایط منطقه ای دارد, بعضی از این مزایا از نقطه نظر هندی ها به شرح زیر میباشد:

وزن سبک:

بلوک های  AAC حدود 50%   سبکتراز دیگر بلوکهایی با همان سایز و اندازه میباشد. که این ویژگی به سبک وزنی کل سازه کمک میکند از این رو در کاهش مقدار فولاد و پنل مصرفی در اجزای ساخت مثل تیرها , ستون ها واسلب های کف و سقف میشود.

کاربرد اسان:

کار با بلوک  AACبسیار راحت است که به راحتی قابل برش میباشد و میزان تلفات هم کمتر خواهد بود.

محصول مجزا:

ساختمانهای ساخته شده با بلوک AAC نیاز به نصب عایق مجزا ندارند ودر کاهش هزینه های ساخت و ساز و اثرات زیست محیطی را کاهش میدهد

اثرات زیست محیطی:

تولید بلوک وپنل های  AAC نیاز به مصرف  بالای انرژی ندارند از طرفی به خاطر وزن سبک این بلوک ها در مصرف انرژی که برای حمل و نقل ان مورد نیاز است صرفه جویی میشود که این امر باعث کاهش الودگی هوا و تولید گاز Co2 را به حداقل میرساند و به خاطر اینکه این بلوک ها از خاکستر بادی ساخته میشوند ضایعات صنعتی  که توسط نیروگاهای حرارتی تولید میشوند ندارد.

حمل و نقل اسان:

حمل بلوک های  AAC  به خاطر سبکی وزنشان بسیار اسان است و به همین خاطر است در مقایسه با اجر تلفات و شکستگی که بر اثر حمل و نقل حاصل میشود بسیار کمتر است.

استحکام:

بلوک های  AAC به مرور زمان استحام خود را از دست نمیدهند و ساختمانهایی که با این نوع بلوک ساخته میشوند به تعمیرات متداولی که ساختمانهای اجری هر ساله نیاز دارند,احتیاجی ندارند.

عایق حرارتی:

بلوک و پنل های AAC از بهترین عایق های حرارتی میباشند که به کاهش و هدر رفتن انرژی سرمایی و گرمایی کمک میکند .و ساختمانهای ساخته شده با این نوع بلوک به عایق های حرارتی مجزا احتیاج ندارند زیرا خود یک نوع عایق میباشد سرعت ساخت بالا: ساخت یک ساختمان با بلوک AAC در مقایسه با دیگر بلوک ها 50 درصد سریعتر ساخته میشود که این امر منجر به سود مصرف کننده و سازنده میباشد.

ضد اتش سوزی:

بسته به مقاومت AAC در برابر اتش سازه هایی که با بلوک AAC ساخته میشوند در شرایط اتش سوزی بالاترین توان مقاومت و نجات را دارد.

عایق صدا:

ویژگی جذب بالای صدا در بلوک های AAC  ان را به یک مصالح ساختمانی ایده ال برای کاهش سر و صدا تبدیل کرده است.بلوک های AAC بهترین گزینه برای ساخت بیمارستان و اداره جاتی است که در محیط های پر سر و صدا قرار دارند. کمک به چرخه ی اقتصاد: کارخانه های AAC به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث تاثیرات اجتماعی و اشتغال زایی افراد میشود که در نتیجه به اقتصاد کمک بسزایی میکند. . مقرون به صرفه
  •  کاهش هزینه‌های عملیاتی تا سقف 30 تا 40 درصد
  •  به دلیل کاهش بار مرده ساختمان، کاهش کل هزینه‌های ساختمان تا 5/2 درصد را به دنبال خواهد داشت.
  •  عایق گرما بودن بلوک‌ها، از هدر رفتن انرژی تا 30 درصد جلوگیری می‌کند.
  •  به دلیل عدم استفاده از ملات ماسه سیمان بین بلوک‌ها، در هزینه حمل و توزیع مصالح در طبقات ساختمان صرفه‌‌جویی می‌گردد.
  •  به دلیل عدم استفاده از ملات ماسه سیمان بین بلوک‌ها، در هزینه حمل و توزیع مصالح در طبقات ساختمان صرفه‌‌جویی می‌گردد

برچسب :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

آیا نیاز به کمک دارید؟

کارشناسان من همواره اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشند