هبلکس بلالی

خطرات پودرالومینیوم

مقالات

خطرات پودرالومینیوم

هرماده که در طبیعت یافت میشود دارای خواص و ویژگی های خاصی هست و در کنار این خواص یکسری معایب هم هست که میشه به عنوان یک قانون ازش یاد کرد .پودرالومینیوم نیز از این قانون مثتثنی نیست درکنار مزایی که داراهست یک سری معایب نیز دارد که با رعایت قوانین و قواعد استفاده از ان تا مقدار قابل توجهی از خطرات ان میشود جلوگیری کرد .  البته باید توجه داشت که تعداد کمی از مردم اساسا به این ماده حساس هستند که راه چاره ای دیگه ندارند اما در این مقاله قصد داریم تا با چند موارد از این خطرات و راه های جلوگیری از ان به شما اموزش دهیم .

خطرات احتمالی:

خطرات فیزیکی پودرالومینیوم:

            درصورت معلق بودن در هوا و وجود اتش خطر اتش سوزی وجود دارد .

خطرات شیمیایی پودرالومینیوم:

            اگر پودرالومینیوم با اب مخلوط شود سبب تولید گازهای قابل اشتعال مانند هیدروژن میشود که درصورت وجود اتش موجب انفجار میگردد .    

دانشمندان با ازمایشات متفاوت و مختلف توانتستد به یک سری از بیماری های که پودرالومینیوم باعث انها است پی ببرند به عنوان مثال :

            تماس پودرالومینیوم با پوست باعث ایجاد التهاب پوستی میشود.             مصرف داروهای بنداوردن خون و داروهای ضد تعرق باعث ایجاد جوشهای خارش اور و سوء هاضمه شود.             پودرالومینیوم باعث ایجاد دیگر بیماری ها نیز میشود که ذیل به طور خلاصه ارایه شده است :
 1. آلومینیوم سبب مشکلات دیگری نیز می شود که شامل موارد زیر است:
 2. زخم معده
 3. التهاب روده
 4. نارسایی کبد
 5. کم خونی
 6. اختلالات عصبی
 7. پوسیدگی دندان
 8. ترش کردن غذا
 9. خشکی پوست
 10. از دست دادن حافظه
 11. گیجی
 12. سردرد
 13. مشکلات رفتاری و یادگیری در کودکان مانند عارضه بیش فعالی و کم توجهی در کودکان
 14. آلزایمر، پارکینسون، آرتریت روماتوئید، بیماری های استخوانی، اختلالات خودایمنی، آلرژی ها، صرع، یبوست، مشکلات قلبی، بیش فعالی، بیماری های کلیوی، پوکی استخوان و اسکیزوفرنی
 

مسمومیت حاد پودرالومینیوم:

طی ازمایش انجام شده مقدار 100میلیی گرم سولفات پودرالومینیوم به یک خرگوش تزریق زیرجلدی انجام شده که به مرگ خرگوش ختم شد که این ازمایش نشان میدهد این مقدار ناچیز حتی باعث مرگ میشود محصول پودرالومینیوم با اب که غلظت ان بیش از یک درصد باشد باعث ایجاد اموبلی میشود .

مسمومیت مزمن پودرالومینیوم :

اینگونه مسمومیت‌ها از آلومینیوم و املاح آنی نیز در انسان و حیوانات گزارش نگردیده است مشروط بر آنکه تماس با آن همراه با سایر مواد محرک نسوج نباشد.   تا به اینجا مقاله خطرات پودرالومینیوم و تاثیرا ان بروی انسان را برسی نمودیم و حالا نوبت به ان رسید که راه های پیشگیری و درمان این عوارض باهم برسی کنیم  

راه کارهای درمانی:

·         درصورت برخورد تماس پودرالومینیوم با چشم باید سریعا چشم را با اب به مدت پانزده دقیقه شستوشو دهید و درصورت عدم بهبود به مراکز درمانی مراجع نماید ·         درصورت تماس با پوست باید سریعا محل تماس را با اب و مواد شوینده سشتوشو دهید ·         درصورت استنشاق باید فرد اسیب دیده را سریعا از محیط خارج کرده و درصورت عدم بهبود به مراکز درمانی مراجع شود ·         درصورت بلعیدن باید به مقدار زیادی اب بنوشید و درصورت عدم بهبود باید به  پزشک مراجع فرمایید.    

مواد غذایی برای کاهش اثرات پودرالومینیوم :

 • نیم لیوان ابلیمو به همراه نیم لیوان اب و مصرف چند نوبت در روز
 • گشنیز تازه
 • مصرف زردچوبه نیز بی تاثیر نمیباشد
 

مطالب مرتبط:

برچسب :

اشتراک گذاری در :

آخرین نوشته ها

آیا نیاز به کمک دارید؟

کارشناسان من همواره اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشند