هبلکس بلالی

کاربرد بلوک هبلکس در ساختمان

بلوک هبلکس

کاربرد بلوک هبلکس در ساختمان

  بلوک هبلکس در ساختمان دو نوع کاربرد دارد اول به صورت فیزیکی که شما میتوانید با این بلوک ها دیوار های داخلی و خارجی کارکنید دوم کاربرد این بلوک ها به عنوان عایقی برای ساختمان استفاده کرد از جمله این عایق ها  میتوان به عایق کردن ساختمان در برابر زلزله و یا اتش سوزی اشاره کرد . بلوک هبلکس به جزء عایق کردن ساختمان مزایایی دیگر و یا به عبارت دیگر کاربرد های دیگر نیز در ساختمان دارد به عنوان مثال دیوار های ساخته شده توسط بلوک هبلکس عایق صوت و حرارت و رطوبت هستند . بلوک هبلکس عایق بسیار قوی در برابر حرارت دارد و این عایق ها بسیار هم کارامد میباشد به طوری که در کانال های انتقال حرارت از بلوک هبلکس به چند دلیل استفاده میشود که اولین دلیل استفاده از این بلوک ها در کانال اتقال حرارت این است که بلوک هبلکس مانع خروج حرارت از طرف دیوار های میباشد دلیل دوم هم این است که باتوجه به دمای بالا در کانال حتی اطراف کانال های انتقالی ایستادن دشوار است اما بلوک هبلکس حرارت عبور نمیدهد و بیرون کانال حرارت کمتر وجود دارد دربرخی موارد حتی 1درصد هم حرارت داخل کانال به بیرون اتقال داده نمیشود

کاربرد بلوک هبلکس در ساختمان

نکته دوم این است

که بلوک سبک هبلکس باتوجه وزن کم باعث کاهش وزن سازه شده و درنتیجه ساختمان در برابر زلزله مقاوم میشود . مهترین نکته ای که باید در نظر گرفت در رابطه با کاربردهای بلوک هبلکس این است که این بلوک ها حتی اگر شکسته هم شود باز هم به عنوان پوکه برای کف سازی ها قابل استفاده است یعنی پرتی این بلوک ها بسیار کم و ناچیز است حتی در مواردی پرتی این بلوک ها به 0 هم میرسد .

کاربرد بلوک هبلکس در ساختمان

جالب است بدانید بلوک هبلکس باعث میشود تا حشرات و جانوران مزاحم از ساختمان دور شود . اکثر بیماری ها از رطوبت به وجود می اید بلوک هبلکس باعث میشود تا رطوبت های داخل ساختمان از بین برود .    

برچسب :

اشتراک گذاری در :

آخرین نوشته ها

آیا نیاز به کمک دارید؟

کارشناسان من همواره اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشند